Мамографія – це поширений, точний і найбільш ефективний спосіб обстеження здоров’я грудей на сьогоднішній день. Достовірність результатів обстеження молочних залоз залежить і від якісного та сертифікованого обладнання, і від кваліфікації лікаря, що робить оцінку результатів.
Скринінгову мамограму, за наявності показань, важливо робити щорічно, вона дозволяє виявити ракові захворювання на найбільш ранніх та виліковних стадіях захворювання. До прикладу, саме мамографія дозволяє побачити аномальний розвиток тканини за два роки до того, як лікар або ви, зможете виявити такі зміни пальпацією (руками). Саме рентгенівський скринінг показаний для пацієнток з так званої групи ризику:
жінки після 45 років;
жінки будь-якого віку, у яких є підозра на пухлинні новоутворення, виявлені під час мануального огляду чи УЗД дослідженні;
жінки будь-якого віку, у яких найближчі прямі родички мали/мають рак молочної залози.
Обстеження полягає у рентгенівських знімках (окремо відрізняють 3D-цифрову мамографію та УЗД молочних залоз), які фіксують зображення тканини молочних залоз в різних проекціях. Лікар рентгенолог тлумачить зображення і повідомляє результати пацієнту. Проводячи щорічне планове обстеження та користуючись тим самим мамографом, рентгенолог має додаткову перевагу у порівнянні поточного результату обстеження з попереднім, що допомагає і полегшує виявлення крихітних відхилень, які можуть з’явитися з року в рік.
Як правило, мамографія не викликає больових відчуттів, але деякі жінки повідомляють про дискомфорт під час процедури. Власне обстеження проводиться із затисканням молочної залози між двома пластинами-платформами під час знімку. Якщо стискання є занадто неприємним і викликає біль, можна попросити рентгенолога змінити положення грудей, щоб полегшити дискомфорт. На обсяг дискомфорту чи болю впливають розмір грудей, день менструального циклу, досвідченість рентгенолога. Для більшості жінок найкращий час для безболісного проведення обстеження підходить будь-який день протягом першого тижня після закінчення менструального циклу. Якщо можливо, не плануйте скринінг грудей на тиждень до початку нового менструального циклу, оскільки саме тоді груди найчутливіші до болю.
© Leonardo Oncological Diagnosis Center